KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13073162
*
nr 1307 3162
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Signerad, västerbron. Olja på duk, 39x45cm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2020
kl 19:54:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 18:10:38
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Charles Sjöholm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Charles Sjöholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: charles sjöholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige västerbron
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:50
*
Charles Sjöholm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Charles Sjöholm
nr 1307 3162
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Signerad, västerbron. Olja på duk, 39x45cm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/2 18:10:38 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Charles Sjöholm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Charles Sjöholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: charles sjöholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige västerbron
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:50